About Rewia  |  Pedigree  |  Achievements  |  Gallery  |  Progeny

 

Litter "N" DOB. 25.06.2011

 

Litter "L" DOB. 29.06.2010

 

Litter "J" DOB. 22.06.2009

 

Litter "H" DOB. 16.10.2007

 


 

25.06.2011 Urodziły się rodezjany z miotu "N".

Dzisiaj nasza ukochana Rewia (Dancing Revue z Werwą) urodziła 9 szczeniąt po Apaczu (Caprivi Ticket to Ride). Jest to już jej  ostatni miot. 
Na świat przyszło aż 7 dziewczynek i tylko 2 chłopaczków. Tym razem proporcje płci rozłożyły się odwrotnie :) 
Rewia rodziła od godz. 5:08 do 11:06. Miot jest niezwykle wyrównany wagowo i pokrojowo, tak że naprawdę trudno jest rozpoznać poszczególne szczenięta J. Waga urodzeniowa zdecydowanej większości szczeniąt waha się między 540 a 500g. Tylko 2 najmniejsze suczki ważyły po urodzeniu niewiele mniej, bo 480 i 430g. 
Rewia jest już doświadczoną mamą, więc opiekuje się szczeniętami wzorowo, z dużym spokojem,  zaradnością i skrupulatnością podchodzi do swoich matczynych obowiązków. Ma dużo mleka, wszystkie szczenięta mają silny odruch ssania i w związku z tym okrągłe brzuszki :)

Galeria miot "N"

 


 

22 - 23 kwietnia 2011r. odbyło się owocne spotkanie Rewii i "Apacza" Caprivi Ticket to Ride 

Szczeniąt z miotu "N" spodziewamy się ok. 25.06.br. 
Apacz jest wymarzonym ojcem szczeniąt Rewii, gdyż bardzo znana i niezwykle ceniona na świecie australijska linia Caprivi, z której pochodzi, wnosi do naszej europejskiej hodowli wiele cennych cech eksterieru. Szczególnie ojciec Apacza "Batman" jest wyjątkowo cennym, słynnym i utytułowanym psem o idealnej budowie i wspaniałym wyrazie. Jest to jeden z moich najbardziej ulubionych rodezjanów na świecie.

Nie tylko pod względem pochodzenia i eksterieru, ale także jeśli chodzi o psychikę i zdrowie można zaliczyć Apacza do tych najlepszych. Jest to dla mnie również bardzo istotne kryterium przy doborze reproduktora dla moich suczek. 
Apacz mimo młodego wieku jest już sprawdzonym ojcem wielu miotów, a także mocno utytułowanym psem, docenianym na coraz większej ilości europejskich ringów.

Myślę, że dzieci Rewii - mojej najlepszej pod każdym względem suczki i Apacza będą łączyły wszystkie zalety rodziców :)

 


 

29.06.2010 przyszedł na świat trzeci miot Rewii - miot "L". 
Urodziło się 11 szczeniąt - 8 chłopców i 3 dziewczynki. Waga urodzeniowa szczeniąt waha się od 350g do 490g, czyli jest typowa dla rasy. Wszystkie szczenięta są wolne od DS i wszystkie maja pręgi, 1 piesek ma 1 dodatkowy wicherek w prędze, również dwa pieski i dwie suczki mają bardzo niewielki tzw. blok w ogonie. Białe znaczenia w normie, umaszczenie typowe. Szczenięta są silne, zdrowe, ruchliwe, żywotne, mają bardzo silny odruch ssania. Rewia ma wystarczająco dużo pokarmu, karmi naturalnie i jak zwykle bardzo troskliwie i zaradnie opiekuje się swoimi dziećmi.
Wkrótce więcej informacji na temat rozwijającego się miotu, a także aktualne zdjęcia w Galerii miotu L - zapraszamy!

Prowadzimy zapisy chętnych na szczenięta - zaiteresowanych miotem prosimy o kontakt, służymy radą i infirmacją na temat miotu, rodziców oraz ogólnie rasy.

Galeria miot "L"


 

27.04.10 Rewia została pokryta Pokerem. 
Miot rodezjanów spodziewany jest na koniec czerwca tego roku. 
Prowadzimy zapisy chętnych na szczenięta! Zainteresowanych prosimy o kontakt
Wkrótce dalsze informacje na ten temat.
Wszelkie informacje o rodzicach w dziale  Rewii i Pokera!!! Zapraszamy również ich galerii!!

 


 

22.06.09 Rewia i Hasani doczekali się wspólnego potomstwa,

co wraz z właścicielką Hasaniego - Dadą planowałyśmy już kilka lat temu. Nasze plany dzisiaj rano zostały uwieńczone sukcesem :-)

Urodziło się 6 zdrowych, żywotnych i silnych szczeniąt: 2 suczki i 4 pieski.

Na razie wszystkie szczenięta wydają się zgodne ze wzorcem, pręgi wszystkie wzorcowe, białe znaczenia w normie, choć u obu suczek większe krawaciki.  Nie widać również żadnych wad anatomicznych, ani DS.

 Poród był dosyć ciężki ze względu na dużą wagę urodzeniową małych. Największy piesek ważył po urodzeniu aż 580g, a suczka 550g. Reszta szczeniąt mieściła się w przedziale od 400 do 490g.

Mimo dwóch olbrzymów, które z trudem wydostawały się na świat, Rewia dzielnie powiła wszystkie szczenięta sama, siłami natury i to bez pomocy lekarza, jedynie z moją niewielką :-) Poród trwał od 7:50 rano do 13:20.

Teraz 24h/dobę obserwujemy rozwój maluchów :-)

 Galeria miot "J"

 


 

19-21.04.2009 odbyło się krycie Rewii pięknym i wielce utytułowanym Hassanim!!
Wkrótce szczegóły dotyczące rodziców przyszłego miotu oraz zdjęcia!
Prowadzimy zapisy chętnych na szczenięta! 

Przyszły ojciec szczeniąt Rewii z miotu "J" Hasani

          

   

Rodzice całkowicie wolni od dysplazji stawów biodrowych, łokciowych oraz z ujemnym wynikiem OCD !!!
Wyniki badań matki i ojca do wgądu na ich stronach.

 


 

Here you find short info about H litter. 

Pedigree of Rewia Pedigree of Poker


 

16.10.2007 Rewia gave birth for her first time!

The birth went very smoothly and quickly (5:10 - 10:20).We were very happy to receive 6 beautiful and healthy girls and 2 as much beautiful and healthy boys. The puppies are red-wheaten, while some of them have bigger or smaller white marks. All of them are healthy, strong and full of energy. One boy has only 1 crown, the rest adhere to standard. All puppies from the very beginning have been incredibly lively and strong. All of them are healthy and free from genetic faults and dermoid sinus. The puppies' exterior is very good as well as their psyche.

 

Gallery litter "H"

 

 

Up